Son Konular
Yükleniyor...
Anasayfa » , , » Tunç Soyer

Tunç Soyer

Tunç soyer

1959’da Ankara'da doğdum. Çocukluk yaşlarımdan itibaren İzmir'de yaşadım. Bornova Anadolu Lisesi'ndeki yatılı öğrencilik yıllarımın ardından yüksek öğrenimimi Ankara Hukuk Fakültesi'nde tamamladım. Aynı yıllarda Türk Haberler Ajansı’nda muhabirlik yaptım. Mülteci kamplarındaki kadın dramını anlatan bir eseri Türkçeye çevirdim.
 İsviçre Webster Üniversitesi'nde “Uluslararası İlişkiler” ve Dokuz Eylül Üniversitesi'nde “Avrupa Birliği” alanlarında yüksek lisans yaptım. İyi düzeyde İngilizce ve Fransızca biliyorum. 1991’de Seferihisar'da halen faal olan bir tatil köyü kurulmasına ve İzmir’in turizmine kazandırılmasına önayak oldum. Dokuz yıl boyunca turizm sektöründe yönetici olarak faaliyet gösterdim.
2003’te İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Piriştina'ya Avrupa Birliği’nden temin edilecek mali kaynaklar konusunda Başkan Danışmanı olarak çalıştım. İzmir’in ekonomisine ve sosyal yaşamına dair tecrübelerimi bu süreçte artırdım. 2004-2006 yıllarında İzmir Ticaret Odası'nda Dış İlişkiler Müdürlüğü’nü yürüttüm. 2006 yılında Dışişleri Bakanlığı tarafından EXPO İzmir Genel Sekreterliği görevine atandım.
2009 yılı itibarıyla Seferihisar'da Belediye Başkanlığı görevine seçildim ve bu görevi iki dönem yürüttüm. Küçük ilçelerin uluslararası ölçekte tanınmasını ve ekonomisinin geliştirilmesini hedefleyen Citta Slow (Sakin Şehir) hareketini önce Seferihisar'a, ardından Türkiye’nin yedi farklı coğrafi bölgesi ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne taşıdım. 2013’te merkezi İtalya’da bulunan Dünya Sakin Şehirler Birliği’nin Genel Başkan Yardımcılığı görevine, 2014’te ise Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği (SODEM) Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine seçildim. Bu görevlerim halen sürüyor. Evli ve iki kız babasıyım.
Mart 2019 yerel seçimlerinde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı seçildim. Özgür, neşeli, uyum içinde, refahın tüm mahallelerde arttığı ve eşitlendiği bir İzmir hedefiyle…
Mustafa Tunç Soyerİzmir Büyükşehir Belediye Başkanı

Emoji ile Tepkinizi Segileyin


Bu Yazıyı Beğen-Paylaş :

0 yorum:

Yorum Gönder

Lütfen yapılan emeğe saygı gösterelim.Kötü söz sahibini yansıtır.Yorumlarınızda eleştiri yapılabilir ama saygı çerçevesi içinde olmak kaydıyla.Daha iyisini görme hakkına sahipsiniz lakin bunu saygı çerçevesi dahilinde yöneticiye bildirirseniz elbetteki en kısa zamanda düzeltilip,sizlere kaliteli yeni içerik sunulacaktır.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
Tek Hedefimiz : Reklam Olmayan Sadece İyi Müziğe Yer Veren Karmaşadan Uzak Bir Radyo Olabilmek.
Eğer Böyle Bir Radyo Arıyorsanız Doğru Adresdesiniz.
Keyifli Dinlemeler
.
favicon Mavi Radyo favicon
" Burada Sadece Müzik Konuşur "